Onafhankelijke beleggingsanalyses

08:00
21 april 2023
BeursTips blog

Podcast Doorbraak Radio

Aflevering 4!

De fiscale hervorming komt eraan, wat betekent die voor uw portefeuille?

De banken zijn beducht voor een nieuwe bijdrage aan de begroting , uiteindelijk komt ook die kostprijs ook opnieuw bij de consument terecht.

De 1 mei koorts stijgt en de Minister van Pensioenen Karine Lalieux overweegt een hold-up op de private pensioenen: groepsverzekeringen zouden belast worden aan 33 procent in plaats van het huidige 10 procent, dat moet zowat de grootste contractbreuk ooit door de Belgische overheid zijn.

Apple biedt in de VS een spaarrekening aan met een rente van 4,15 pct en Tesla gaat zijn prijzen verlagen om meer marktaandeel te veroveren. Dat is slecht nieuws voor de TESLA beleggers maar uitstekend nieuws voor wie de aankoop van een TESLA overweegt.

Na DISNEY werd nu ook INBEV afgestraft voor zijn WOKE houding. De Amerikaanse beleggers zijn de promotie van de transgender idelogie helemaal zat en straffen het bedrijf genadeloos af nadat INBEV de transgender Dylan Mulvaney inhuurden voor promotie van een biermerk.

Het bedrijf verloor in 1 klap 5 miljard dollar aan beurswaarde. Ook INBEV maakt zo kennis met GO WOKE, GO BROKE.


22:20
19 april 2023
Blur

Eindelijk Medicare-goedkeuring...

Blur
Abonneer op BeursTips aan superinteressante voorwaarden.
08:04
19 april 2023
BeursTips blog

Stemmen tegen het Exmar-dividend...

Als u uw been stijf wil houden bij de geplande overname van Exmar, dan stemt u zoals aangegeven in BeursTips 32-16  best tegen het Exmar-dividend. Kwestie van een duidelijk signaal te geven dat de overnameprijs te laag ligt en dat Saverex met meer dan kruimels zal moeten afkomen om uw aandelen te bemachtigen.

Hoe stemmen tegen het Exmar-dividend? 

Controleer bij uw beursmakelaar of u uw aandelen kan blokkeren Niet alle beursmakelaars staan dit toe en sommigen rekenen hiervoor een (schandelig hoge) kost aan. Als u uw aandelen laat blokkeren, dan kan u uw aandelen tot na de registratiedatum NIET meer verkopen.

Eenmaal uw aandelen geblokkeerd, zal u van uw bank/beursmakelaar een document als bewijs krijgen. Het is belangrijk dat u dit document bijhoudt. U moet dit meebrengen naar de algemene vergadering of meegeven aan de persoon die u volmacht geeft.

Belangrijke datum: 2 mei 2023 (middernacht). Dit is de registratiedatum. Alleen beleggers die op dat moment aandeelhouder zijn, kunnen stemmen. U blokkeert best uw Exmar-aandelen voor die datum.

Hier kan u de oproepingsbrief voor de algemene vergadering van 16 mei terugvinden. Wenst u aanwezig te zijn op de algemene vergadering van 16 mei, dan moet u dit aan het bedrijf laten weten tegen 10 mei. Hier kan u het informatiedocument over hoe deel te nemen terugvinden.

Belangrijk is dat u via email (corporate@exmar.be) aan Exmar laat weten (tegen ten laatste 10 mei) dat u op de vergadering aanwezig zal zijn!

U kan ook volmacht geven aan iemand die u kent, om uw stem uit te brengen. Die moet via een volmachtformulier. Dit kan u hier terugvinden.

Wenst u ons volmacht te geven? 

Vul dan de gegevens van onze hoofdredacteur in als vertegenwoordiger:

Bart Goemaere - Groeningekaai 24 / 42 - 8500 Kortrijk - België

We vragen wel zelf uw stem in te vullen als u volmacht zou geven.

Belangrijk is dat u bij punt 1: "Tegen" het brutodividend van 1 euro/aandeel stemt. Op alle andere punten mag u zonder probleem "voor" stemmen.

Als datum ter ondertekening neemt u best 3 mei 2023.

Gelieve ons via email dit document, samen met de brief van de makelaar/bank te bezorgen en dit ook aan Exmar te bezorgen via corporate@exmar.be

Dit alles moet ten laatste tegen 9 mei aan Exmar doorgemaild worden. 

Vragen? Contacteer ons dan via het contact-formulier.

Stress vooral niet over deze procedure. We hebben beleggers met grote pakketten aandelen achter ons staan, maar vergeet niet, vele kleintjes maken één groot.

Your browser is out-of-date!

Update your browser to view this website correctly. Update my browser now

×